Jak korzystać z lampy katalitycznej?

person Posted By: Candlove.pl list W: Pomysły na prezenty On: favorite Hit: 1887

Jak używać Lampy Zapachowej Katalitycznej?

Co to jest lampa katalityczna?

Lampy zapachowe brytyjskiej marki Ashleigh & Burwood to przedmioty działające na zasadzie katalitycznego spalania posiadające wiele funkcji. Najważniejsze z nich to:

  • Funkcja dekoracyjna

    Lampy katalityczne to małe "dzieła sztuki". Każda z nich odzwierciedla indywidualny zamysł artystyczny i jest wykonana ręcznie. Zachwycają elegancją i oczarowują swoim nienachalnym urokiem.

  • Funkcja oczyszczania powietrza

    Lampy katalityczne oczyszczają powietrze z nieprzyjemnych zapachów i niszczą bakterie. Eliminują z powietrza m.in. bakterie E.Coli, roztocza, zarodniki pleśni czy dym tytoniowy.

  • Funkcja aromatyzowania powietrza

    Dzięki mieszance naturalnych (i zdrowych!) olejków, zawartych w płynach dedykowanych lampom Ashleigh & Burwood, używanie ich gwarantuje luksusowy zapach najbardziej wyrafinowanych perfum.

Lampa Katalityczna Zapachowa Instrukcja Użytkowania

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że użytkowanie lampy katalitycznej jest procesem skomplikowanym, jednak - nic bardziej mylnego! Wystarczy raz posłużyć się instrukcją i wszystko stanie się jasne!

Z czego składa się lampa katalityczna?

Rysunek poniżej zawiera odpowiedź na powyższe pytanie.;)

z czego się składa lampa katalitycznaInstrukcja Krok I

Połóż lampę na powierzchni odpornej na zaplamienia i wysokie temperatury, z dala od materiałów łatwopalnych. Zdejmij ozdobną nakładkę, gasidło oraz kamień katalityczny połączony z knotem.


lampa katalityczna instrukcja krok I

Krok II

Przy użyciu lejka napełnij lampę do 2/3 objętości wybranym wkładem zapachowym dedykowanym lampom katalitycznym.

Pamiętaj – zachowanie wolnej przestrzeni między szyjką butelki a płynem jest bardzo ważne!

Zachowaj ostrożność podczas nalewania płynu. W przypadku rozlania się olejku, zanim przystąpisz do użycia lampy, wytrzyj wszystko do sucha!lampa katalityczna instrukcja krok II

Krok III

Umieść kamień katalityczny z knotem ponownie w lampie. Nałóż gasidło i pozostaw je na lampie przez około 20-30 min. W tym czasie knot będzie nasiąkał płynem zapachowym, a przykrycie lampy gasidłem uniemożliwi jego parowanie. Po upływie 20-30 minut zdejmij gasidło z lampy.

lampa katalityczna instrukcja krok III

Krok IV

Sprawdź, czy kamień katalityczny jest prawidłowo, stabilnie osadzony. Jeżeli tak to podpal go. W tym czasie zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ płomień może osiągać wysokość nawet 15 cm. Nie zostawiaj płonącej lampy bez nadzoru. Po upływie 3-4 minut zdmuchnij płomień. 

lampa katalityczna instrukcja krok IV

Krok V

Zabezpiecz "pracującą" lampę ozdobną nakładką. Zachowaj w tym czasie ostrożność, ponieważ kamień jest nadal gorący, zacznie stygnąć dopiero wtedy, kiedy jego praca zostanie zakończona.

W pomieszczeniu 16 m2 korzystaj z lampy maksymalnie przez pół godziny.

lampa katalityczna instrukcja

Krok VI

Żeby zakończyć pracę lampy katalitycznej, należy zdjąć z niej ozdobną nakładkę (uwaga, bo może być gorąca!) i przykryć kamień gasidłem.

Do momentu aż lampa nie ostygnie, nie należy jej przenosić ani przesuwać. Może to potrwać około 30 minut.

lampa zapachowa instrukcja

Ważna informacja

Należy kontrolować poziom wytracenia olejku zapachowego w lampie. Płyn nie powinien wypalać się do końca, ponieważ skraca to żywotność knota.

Jeżeli przez dłuższy czas nie zamierzasz korzystać z lampy, przy użyciu lejka przelej płyn z powrotem do butelki.

lampa katalityczna rysunek

Lampa Katalityczna Czy warto?

Jeżeli zastanawiacie się, czy nie sprawić sobie lampy zapachowej, to my zdecydowanie polecamy jej zakup. Posiada mnóstwo zalet, a jeżeli chodzi o wady, to my ich nie znajdujemy!

Mamy nadzieję, że instrukcja użytkowania lampy katalitycznej, którą dla Was przygotowaliśmy, jest dla was klarowna. Jeżeli jednak macie jakiekolwiek pytania to śmiało do nas piszcie, z chęcią rozwiejemy Wasze wszystkie wątpliwości!

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password