Rustical house – rustykalny styl | dekoracje rustykalne

person Posted By: Candlove list W: Pomysły na prezenty On: favorite Hit: 556

Co to jest styl rustykalny?

Ostatnie lata to prawdziwy renesans stylu rustykalnego. Co to właściwie oznacza? Definicja słowa ”rustykalny” wskazuje na jego związek z wsią i jej mieszkańcami. Odnosi się zarówno do charakteru wnętrz, wystroju, jak i do stylu życia. Nazwa ta pochodzi od francuskiego słowa „rustique”, czyli wiejski, polny, ludowy. Rozkwit stylu rustykalnego nastąpił w Ameryce pod koniec XIXw. Wyniknął z ludzkiej tęsknoty za harmonią z naturą, która pojawiła się jako efekt rozwoju życia miejskiego.

Inspirację dla stylu rustykalnego stanowi przyroda, naturalne materiały i kolory. Elegancja przeplata się w nim z sielankowym klimatem, surowością i minimalizmem – to wszystko składa się na bardzo interesujące połączenie. Barwy, które dominują w stylu rustic to kolory ziemi (odcienie brązu, zielenie, szarości, beże), a także biele, pastele i błękity. Rustykalny wystrój domu potrafi nadać wnętrzom harmonijną ponadczasowość, która nigdy się nie nudzi.

dekoracje rustykalne bolsius

Rustykalne dekoracje

Naturalność i niestaranna elegancja to cechy stylu rustykalnego, które pasują nie tylko do wnętrz inspirowanych klimatem wsi. Świetnie sprawdzają się w przeróżnych przestrzeniach, także tych bardziej glamour i klasycznych.

Świetnym elementem dekoracyjnym z nurtu rustic, o którym chcielibyśmy wspomnieć w tym wpisie są świece rustykalne charakteryzujące się chropowatą, surową strukturą oraz ciekawymi przebarwieniami wosku, nawiązującymi do naturalnych barw ziemi. Świeczki rustykalne występują w wersjach monochromatycznych oraz z wzorami inspirowanymi wiejskim klimatem. O czym warto wiedzieć? Według nas o tym, że świece rustykalne na żywo wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach poglądowych!

Świece rustykalne Bolsius Rustic

Jedną z najciekawszych ofert świec rustykalnych posiada marka Bolsius. Jej produkty rustic dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Wszystkie je łączy bardzo eleganckie, ponadczasowe wykonanie, inspiracja naturą oraz to, że pasują do wnętrz urządzonych nie tylko w stylu rustykalnym, ale także vintage, angielskim, francuskim czy hampton.

Świece Bolsius Rustic idealnie się prezentują w lampionach i świecznikach, jednak bez żadnych dodatków wyglądają równie interesująco!

Świece Rustic to także świetny pomysł na prezent – kolekcja tych świec jest odzwierciedleniem inspiracji płynącej z natury, jej kolorów i tekstur! Osobom wrażliwym na piękno przyrody z pewnością przypadną do gustu!

swiece rustyklane bolsius

Poniżej prezentujemy ofertę świec rustykalnych marki Bolsius dostępną w naszym sklepie. Zapraszamy!

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password